Страхування

Збираючись у відпустку за кордон, хочеться думати тільки про майбутнє приємне проведення часу, відпочинку, позитивні емоції. Це і правильно: навіщо забивати собі голову негативом? Можливі труднощі можуть і не статися, а настрій вже заздалегідь буде зіпсовано. Щоб не допустити такого сценарію, але при цьому і убезпечити себе від можливих неприємностей, потрібно придбати медичну страховку для виїзду за кордон. Тоді в разі хвороби, травми або будь-якої іншої події зі здоров’ям ви будете фінансово захищені.

Лікування за кордоном зазвичай не входить в плани мандрівників. Але варто знати, що воно дуже дороге. І це пов’язано не стільки з рівнем життя країни, скільки з платними послугами для іноземних громадян. З огляду на те, що без рецепта від лікаря навіть у аптеках вам навряд чи продадуть щось сильніше парацетамолу, оформити медичну страховку для виїзду за кордон просто необхідно. Це ваша безпека, захист і відповідальне ставлення до свого здоров’я і подорожі.

Чи обов’язкова медична страховка для виїзду за кордон?

Згідно з українським законодавством, кожен турист, що виїжджає за межі країни, зобов’язаний придбати туристичну страховку. Раніше її наявність контролювалася Консульством – без документа просто неможливо було отримати шенгенську візу. Введення безвізового режиму деякі мандрівники стали ігнорувати обов’язкове страхування в спробах заощадити кошти. Однак страховка для виїзду за кордон – ціна безпеки, і це останнє, за рахунок чого варто економити!

Попри те, що для в’їзду в Європу потрібен лише біометричний паспорт, митники мають повне право вимагати пред’явити медичний поліс. Без нього ви не зможете пройти за межі контролю. Прикро буде відправитися додому через таку дрібницю.

Якщо мова йде про туристичні агентства, жодна велика і серйозна компанія не продасть тур без страховки. Однак тут є свої підводні камені. Вартість страховки для виїзду за кордон може бути завищеною, а пакет ризиків – мінімальним. Тому краще відмовитися від поліса в самому агентстві та оформити договір страхування самостійно.

Помилково вважати, що страховка потрібна тільки для вирішення візових питань. Причин придбати поліс кілька:

 • Знайти в чужій країні відповідну клініку не так просто, особливо без знання мови.
 • За прийом знадобиться викласти кілька сотень доларів, і це в кращому випадку.
 • Навіть проста акліматизація може зажадати медичного втручання.
 • Завжди хочеться сподіватися на краще, але статися може все, що завгодно – від загострення існуючих болячок до отримання травми.

Варіанти медичного страхування туристів

Страховка для виїзду за кордон може включати в себе лише обмежений перелік головних ризиків або розширене покриття. До основних стандартних умов відноситься невідкладна медична допомога. Страхова компанія може покривати такі витрати:

 • Оплату медвитрат – аналізів, досліджень, ліків.
 • Строкову стоматологічну допомогу до 150 євро.
 • Транспортування додому в разі виникнення та розвитку серйозної хвороби.
 • Репатріацію, якщо настала смерть.

Розширений пакет має на увазі всі перераховані вище витрати плюс прибуття третьої особи в разі, якщо застрахована особа перебуває в лікарні більше 10 днів. Також сюди входить евакуація дітей. В окремих випадках можлива репатріація в країну проживання за рахунок страхової компанії.

Увага!

Страховий поліс є дійсним для випадків, коли обійтися без невідкладної медичної допомоги неможливо. Тому рекомендуємо завжди мати з собою мінімальний набір лікарських засобів – знеболюючі та жарознижувальні, заспокійливі, для поліпшення травлення, для обробки відкритих ран, для хронічних захворювань.

Крім перерахованих вище положень, запропонованих страхуванням для виїжджаючих за кордон, в список ризиків можна включити багато інших положень:

 • Втрату грошей / багажу / документів.
 • Адміністративну або юридичну допомогу.
 • Стихійні лиха, природні катаклізми та інші непередбачені обставини.

Вибираючи страховку, обов’язково варто акцентувати увагу на особливостях клімату, ритму життя, варіанти відпочинку, стану медицини, її доступності в країні, куди ви прямуєте. Грамотно оформлена страховка на поїздку за кордон – запорука вашого спокою і впевненості в фінансах.

Як оформляється страховка для виїзду за кордон

Ви можете звернутися безпосередньо в одну із страхових компаній або скористатися агрегатором пропозицій, де можна швидко і просто обрати найбільш відповідний варіант. Є можливість купити страховку для виїзду за кордон онлайн або безпосередньо в офісі страхової компанії.

У першому випадку турист отримує ряд переваг:

 • Не потрібно витрачати час на поїздку в офіс СК.
 • Оформити поліс можна 24/7 в будь-який час.
 • Спокійна домашня обстановка дозволить детально вивчити пропозиції і вибрати краще.
 • Електронний поліс відправляється на e-mail і має таку ж юридичну силу, як і паперовий.

На страховку для виїзду за кордон на роботу ціна може бути вище, ніж на звичайний туристичний поліс. Це пов’язано з тривалістю перебування в країні, а також з включенням до списку ризиків отримання виробничих травм.

Вартість поліса залежить від:

 • Напряму (Європа, США, Азія, Америка).
 • Цілі відвідування (туризм, навчання, робота, бізнес).
 • Тривалості поїздки (скільки повних днів).
 • Страхової суми (мінімально 30 тис євро).

Замовляйте страховий поліс для поїздки за кордон, CACTUS Travel із задоволенням проконсультує з даного питання!