Гастро-тури

Національна кухня і автентичні страви – це не просто спосіб насичення, це цілий пласт культури, що дозволяє краще пізнати країну, куди ви вирушаєте. Традиційна їжа часом може дати набагато більше розгорнуті уявлення про дух народу, ніж численні пам’ятники і твори мистецтва. Художники і скульптори можуть асоціюватися з певними країнами, але, в першу чергу, вони окремі особистості, які не здатні говорити за весь народ. А ось національна кухня збирається по крупицях з року в рік, з покоління в покоління, формується тисячами авторів – іменитих і зовсім безіменних.

Як би там не було, гастрономічний туризм користується великим попитом. У процесі поїздки ви отримуєте можливість глибше познайомитися з місцевими кулінарними шедеврами, особливостями етикету, спробувати незнайомі делікатеси, продегустувати вина. Компанія CACTUS Travel пропонує масу унікальних цікавих турів, важливою частиною яких є кулінарні шедеври, знайомство з натуральним господарством і місцевими виробниками.

В рамках гастрономічних подорожей є можливість:

 • Продегустувати екзотичну їжу.
 • Вивчити іншу кулінарну культуру.
 • Дізнатися способи приготування страв і їх історію.
 • Поповнити свої кулінарні знання і навички.
 • Привезти не тільки сувеніри, але і рецепти нових страв.
 • Побувати на кулінарних майстер-класах.
 • Поринути в особливості культури харчування інших народів.

Як бачите, гастрономічний тур до Європи або Азії – це не тільки свято шлунка, але і колосальна їжа для розуму.

Особливості гастрономічного туризму

Тематична подорож з метою вивчення місцевої кухні може проходити в двох варіантах. Гастрочастина є лише частиною загальної програми, і їй приділяється далеко не весь час в поїздці. І другий варіант – повне занурення в кулінарію з дегустаціями, майстер-класами, супроводом кухаря.

Батьківщиною цього напряму в туризмі прийнято вважати Італію. Королі і боги готування, вони зметикували, що можна популяризувати свою культуру через кухню, залучаючи в країну нових туристів. Італійські винно-гастрономічні тури швидко набули популярності, а ідея поширилася далі – по всій Європі і за її межі.

Деяким може здатися, що сьогодні в таких подорожах немає сенсу, так як продукти з усіх куточків земної кулі можна знайти на прилавках магазинів в Україні. Але одна справа – купити упаковку хамона в супермаркеті, і зовсім інше – спробувати м’ясний делікатес з видом на величну Саграда Фаміліа, в оточенні гучних і позитивних іспанців, запиваючи традиційною сангрією. Погодьтеся, зовсім інші відчуття!

Можливості гастротурів вражають уяву! Ви завжди зможете підібрати відповідний варіант, навіть якщо ваші уподобання в їжі відрізняються від більшості. Вегетаріанцям і веганам, пристрасним м’ясоїдам, цінителям хорошого алкоголю, обожнювачам морепродуктів CACTUS Travel запропонує цікаві варіанти, що повністю задовольняють навіть найвибагливіші побажання.

Всі види гастрономічного туризму мають на увазі знайомство з їжею.

 • Продовольчий туризм – менш вимогливий до організації та естетики. Тут більше уваги приділяється місцевим продуктам від виробників, які не змішані в блюда. Пробувати різні делікатеси, які є традиційними в тій чи іншій країні – основне завдання поїздки.
 • Кулінарний туризм – має на увазі дегустацію готових страв. Задоволення тут можна отримати не тільки від смаку страви, але і його подачі, ресторану, оточення. Кожна дрібниця має значення, тому організатори турів завжди підбирають найбільш автентичні заклади і найкращий час для куштування делікатесів.
 • Алкогольний туризм – зовсім не має на увазі перебір з алкоголем. Елітний національний алкоголь потрібно вміти пити, смакуючи кожен ковток. Багато мандрівників отримують від цього масу задоволення, зберігаючи при цьому тверезість і ясність розуму.

Куди і коли поїхати в гастротур?

На відміну від інших різновидів туризму, гастротури не мають чітких обмежень за часом і сезонами. На гастрономічні тури ціна більше залежить від насиченості програми, ніж від її сезонності. Однак деякі загальні правила є і тут. Формуються вони, виходячи з доступності певних продуктів. Так, якщо мова йде про екзотичні фрукти, овочі, важливо підбирати час, коли вони максимально поширені. Так, Грузія гостинна в будь-який час року, але саме осінь підходить найбільше для кулінарних подорожей – в цей час країна збирає багаті врожаї і здатна здивувати багатством і різноманітністю їжі.

Великою перевагою даного направлення є те, що кожна країна має всі умови для його розвитку. Свої національні страви є у всіх народів, і привернути увагу туристів незвичайної кухнею дуже просто.

Навіть в межах нашої країни популярні гастрономічні тури, Україна пропонує спробувати незвичайні страви кожного регіону. Особливим інтересом користується кухня західних областей з автентичними стравами, відомими на весь світ.

Підібравши тур з агрегатором CACTUS Travel, ви зможете відправитися в будь-який куточок земної кулі. Недорогі тури з гастрономічним присмаком можна знайти в Європу – Італія, Іспанія, Франція охоче пропонують дегустувати свої національні страви. Якщо вас цікавить загадкова Азія, рекомендуємо звернути увагу на Таїланд, Індію, Японію. Гастротур в Грузію не залишиться непоміченим – доступне і насичене знайомство з грузинською кухнею сподобається кожному. Ви також можете замовити тур в країни Латинської або Південної Америки, Австралії, Африки. Різноманітність і неповторність місцевої кухні зроблять подорож незабутньою і залишать масу позитивних емоцій і вражень.

Турагентство Cactus Travel

 1. Демократичні та об’єктивні ціни
  Безліч подорожей на різний бюджет чекають на вас! Пропонуємо найнижчі ціни за найпопулярнішими напрямками: подорожуйте вигідно без збитків у комфорті.
 2. Зручні і прозорі умови співпраці
  Ви дізнаєтеся про тур все і навіть більше. Нам вкрай важливо, щоб клієнти залишилися максимально задоволені мандрівкою, тому ми надаємо повну інформацію та супроводжуємо на кожному етапі подорожі.
 3. Оперативна робота
  За вашими побажаннями та вимогами ми швидко знайдемо потрібний тур. В разі непередбачуваних змін наші представники миттєво повідомлять про це найзручнішим для вас способом – за телефоном, смс чи електронною адресою.
 4. Висока якість послуг
  З нами можливо навіть неможливе. Кожен клієнт, що завітає до нас, вийде з пропозицією своєї мрії та зможе відпочити на всі 100%. Агенція завжди прислухається до потреб туристів та пропонує тільки відповідні тури.